Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

رسانه های جمعی وسایل ارتباطب هستند که عموما با یک ارتباط یک طرفه به دنبال مخاطبان هستند. مردم یک جامعه برای انتقال و اعلام پیام ها و افکار و عقاید خود به یکدیگر از رسانه های ارتباط جمعی استفاده می نمایند که شامل رادیو، تلویزیون، روزنامه و اینترنت می باشد. از ویژگی های مهم این رسانه ها می توان به سرعت و نظم انتشار، گستردگی و تداوم انتشار، آسانی دسترسی و هزینه ی کم اشاره کرد. 

رسانه ها به 4 دسته ی چاپی (روزنامه و مجله)، جمعی (رادیو و تلویزیون)، تعاملی (اینترنت و تلفن) و محیطی (پوستر و بیلبورد) تقسیم بندی می شوند. رسانه های تبلیغاتی رسانه هایی هستند که یک شرکت یا سازمان از طریق آن پیام خود را به مشتریان می رساند. در این رابطه، خلاقیت در نحوه ی ارسال پیام و محتوای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت های تبلیغاتی باید با آگاهی از تحلیل بازار، هدف پیام و جایگاه محصول یک شرکت، تبلیغات را انجام دهند. سپس این پیام از طریق رسانه منتقل می شود. این ارسال پیام، علاوه بر رسانه ها می تواند از طریق نوشته بر روی برچسب محصول نیز انجام شود. در ادامه، مزایای تبلیغات در انواع رسانه ها را بررسی می کنیم.

رسانه های چاپی:

تبلیغات در این رسانه ها دارای هزینه ی کمتری است. هم چنین طراحی تبلیغ برای این رسانه ها پیچیدگی کمتری دارد. این نوع رسانه ها دارای مخاطب خاص هستند و آگهی دهنده می تواند به سراغ همان مخاطبان برود. از طرفی دیگر داشتن مخاطب خاص در این رسانه ها موجب کمتر دیده شدن آن تبلیغ می شود. هم چنین رسانه ای مانند روزنامه تنها یک روز ارزش دارد و تبلیغات آن خیلی زود از بین می رود. 

 

رادیو: 

رادیو وسیله ای سبک و قابل حمل است و امروزه از طریق گوشی های تلفن همراه نیز قابل استفاده می باشد. تبلیغ در رادیو آسان بوده و امکان تولید آن در ثانیه وجود دارد و نیز کم هزینه تر از تبلیغ در تلویزیون است. از طرف دیگر، شنیداری بودن آن محدودیت هایی را ایجاد می کند. هم چنین اکثر افراد در حین انجام فعایت های دیگر به رادیو گوش می دهند که در این حالت تمرکزشان بر روی تبلیغ کمتر بوده و از تاثیرگذاری آن کاسته می شود. مخاطبان این رسانه نسبت به تلویزیون، عام و گسترده نیستند.

 

تلویزیون:

از لحاظ تاثیرگذاری هیچ رسانه ای مانند تلویزیون قدرتمند نیست. هم چنین همراه شدن صدا و تصویر اثر بیشتری بر روی مخاطبان می گذارد. از طرف دیگر تبلیغات در این رسانه بسیار وقت گیر، پر هزینه و دشوار است.

 

 

تبلیغات محیطی در شهر:

تفاوت این نوع تبلیغ با تبلیغات دیگر آن است که در مکان های عمومی و در ملا عام قرار می گیرد و مخاطب در هر صورت آن را می بیند و حق انتخاب در رو به رو شدن با آن ندارد. این تبلیغات باید کوتاه باشند زیرا رهگذران آن را مشاهده می کنند و باید دارای پیام کوتاه  قابل فهم باشند.

 

 

 

تبلیغ یک رسانه در رسانه ای دیگر:

یکی از این مدل تبلیغات، تبلیغ سینما و فیلم های سینمایی در تلویزیون و تبلیغات محیطی است. از آنجایی که سینما رسانه ای وقت گیر و هزینه بر است، تبلیغات باید به گونه ای انجام شود که فرد را جذب کند و حاضر به دیدن آن شود.