Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

امروزه شبکه های اجتماعی گسترش یافته اند و تاثیر زیادی در موفقیت انواع کسب و کارها دارند. بسیاری از افراد از طریق رسانه های اجتماعی کسب درآمد می کنند و کسب و کارهای بزرگ نیز برای معرفی برند خود از این رسانه ها استفاده می کنند. رسانه هایی که برای رونق کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر می باشند:

- فیس بوک: اگرچه این شبکه ی اجتماعی محبوبیت کمتری در ایران پیدا کرده است اما هنوز افراد زیادی از آن استفاده می کنند و نتیجه بخش نیز هست. 

 - توییتر: این شبکه ی اجتماعی تفاوت هایی با شبکه های دیگر دارد و استفاده از آن نیازمند آگاهی بالا است. به طور معمول شرکت ها از این رسانه برای اشتراک سریع خبرها استفاده می کنند. 

- لینکدین: لینکدین رسانه ای است که با وجود پتانسیل بالا هنوز در ایران چندان شناخته شده نیست. اکثر شرکت های نوپا در لینکدین فعالیت زیادی دارند و بهمنظور استخدام اشخاص جدید از این شبکه ی اجتماعی کمک می گیرند.

- اینستاگرام: این شبکه ی اجتماعی برای اشتراک تصاویر به کار گرفته می شود و برای انواع تبلیغ کسب و کار بسیار کارآمد است.  

 

چند نکته ی کلیدی وجود دارد که موجب بهبود عملکرد و شناخته شدن در شبکات اجتماعی می شود و به افزایش فروش و سودرسانی کمک می کند:

- تولید محتوای با کیفیت: محتوا باید تقریبا دو برابر موارد دیگر مورد توجه قرار گیرد. محتوا موجب می شود از یه تجارت ساده به یک تجارت موفق و هدفمند تبدیل شوید.

-  حضور فعال و در دسترس بودن: رسیدگی به درخواست ها و نظرات کاربران بسیار مهم است و تاثیر مثبت بر دیدگاه مشتریان دارد و باعث می شود زمان بیشتری را در صفحات شبکه های اجتماعی شرکت مورد نظر صرف کنند. 

- تمرکز روی یک موضوع خاص: بهتر است انتشار مطالب بیشتر در موضوعات مشخص و خاص باشد نه برای عناوین عمومی. در این حالت بازخورد بهتری ایجاد می شود. 

- تولید محتوا برای هر شبکه ی اجتماعی به طور جداگانه: دلیل این امر آن است که هر شبکه ی اجتماعی دارای ویژگی و فرهنگ خاص خود است. به همین دلیل بهتر است به جای منتشر کردن یک مطلب در تمامی رسانه ها، برای هر کدام به طور مجزا تولید محتوا صورت گیرد. در این مورد خواسته های مخاطبان نیز بسیار مهم است.