Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

ثبت برند به معنای استفاده از انحصار استفاده از امتیاز یک کالا یا خدمات است به طوری که حق سوء استفاده یا کپی برداری از آن وجود نداشته باشد. برند به صورت نوشته ی تجاری یا لوگو مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت های ارائه دهنده ی کالا یا خدمات، باید دارای علامت تجاری خاص یا یک نام باشند که باعث شناخته شدن و ماندگاری آن ها در ذهن مخاطب می شود. یک برند از 7 جنبه مورد توجه قرار می گیرد:

1. اقتصادی

2. هویتی

3. شخصیت شناسی

4. مصرف کننده

5. مدیریت رابطه

6. فرهنگی

7. اجتماعی

 

علامت تجاری یک نشان با رنگ و شکل خاص می باشد که برند یا نام تجاری باید با آن هماهنگی داشته باشد. برند به عنوان هویت تجاری یک محصول یا خدمات به حساب می آید. بسته بندی، نوع ارائه، مخاطبان و کیفیت بر روی برند موثر می باشند. 

برندها دارای انواع مختلف هستند:

- برند محصول

- برند شخصی

- برند شرکتی

- برند جغرافیایی

- برند عمومی

- برند فرهنگی

- برند مذهبی

 

به منظور ثبت برند می توان به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کرد. اما برای صرفه جویی در وقت بهتر است از مشاورین حقوقی شرکت های ثبت معتبر کمک گرفت. یک برند ایده آل باید با برندهای ثبت شده توسط رقبا متفاوت بوده و ایجاد تمایز کند. هم چنین احساس و عواطف مخاطبان را درگیر کرده و تحت تاثیر قرار دهد. توجه به ارزش های مورد نظر مخاطبان موجب ایجاد کاریزما در برند می شود. برند باید بتواند همه ی نیازهای حوزه ی مورد نظر را پشتیبانی کند و همگام با زمانه باشد. باید توجه داشت که ثبت برند تنها یک هزینه نیست بلکه می تواند جهت یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد. 

 

تقویت برند و برندسازی دارای چند مرحله می باشد:

- گسترش

- اختصار: تمرکز بر روی فعالیت 

- معروفیت

- تبلیغات

ثبت برند کالا یا خدمات یکی از اصول مهم در شروع فعالیت تجاری است. نام تجاری انتخاب شده باید ساده باشد و به راحتی تلفظ شود.  هم چنین طریقه ی تلفظ آن باید با شکل نگارشی یکسان باشد تا مشکلی در سرچ اینترنت ایجاد نشود. برند و لوگو دارای ارتباط مستقیم با هم می باشند. لوگو تصویری است که با شنیدن نام برند در ذهن مخاطبان مرور می شود.